Brydż przez internet – Ty również opanujesz grę online!

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa możliwość organizowania wszelkich zajęć stacjonarnych jest mocno utrudniona. Nic więc dziwnego, że liczne branże w coraz szerszym zakresie korzystają z rozwiązań zdalnych. Od wiosennego lockdownu nasza szkoła również prowadzi zajęcia przez internet. Oczywiście niektórzy nasi kursanci obawiali się, że nie poradzą sobie z obsługą komputera w stopniu, który umożliwiałby wygodną grę. Na szczęście takie obawy były bezpodstawne. W poniższym artykule udowodnimy, iż gra w brydża przez internet jest naprawdę przyjemna ale też łatwa i osiągalna dla absolutnie każdego!

Brydż przez internet – podstawowe informacje

Aby rozgrywanie partii brydża przez internet było w ogóle możliwe, należy skorzystać ze specjalnego oprogramowania. Nasze zajęcia przeprowadzamy przy pomocy serwisu BBO, który umożliwia tworzenie wirtualnych pokoi gier. Co ważne, zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z platformy BBO zupełnie za darmo. Sama rejestracja jest bardzo prosta i nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Po założeniu konta każdy użytkownik otrzyma wiadomość e-mail z potwierdzeniem rejestracji. Od tego momentu można już logować się na platformie. Naszych kursantów prosimy wówczas o przekazanie nam swojego loginu, czyli nazwy użytkownika. Dzięki temu możemy tworzyć indywidualne imienne rezerwacje, które pozwolą na dołączenie do danego pokoju gier.

Sama rozgrywka online nie jest niczym trudnym. Twórcy serwisu BBO zadbali o przygotowanie prostej szaty graficznej, która obrazuje standardowy przebieg rozgrywki. Toteż każdy brydżysta szybko odnajdzie się w realiach wirtualnej gry. Oprócz tego na platformie pojawiają się dodatkowe opcje, takie jak np. czat. W ten sposób gracze mogą łatwo komunikować się ze sobą podczas rozgrywki.

Brydż przez internet – poradnik dla nowych graczy

Niedawno w naszym serwisie pojawił się obszerny poradnik dotyczący zakładania konta oraz obsługi platformy BBO. Jest to kompleksowy zbiór informacji, które powinien przyswoić sobie każdy nowy gracz. Dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią tego poradnika. KLIKNIJ TUTAJ, ABY GO OTWORZYĆ.

W treści poradnika można znaleźć szczegółowy opis wszystkich etapów rejestracji konta oraz rozgrywania partii. Co istotne, większość opisów została również wzbogacona o ilustracje przedstawiające interfejs na platformie BBO. To pozwala użytkownikom na łatwe zapoznanie się z poszczególnymi funkcjami i działaniem serwisu.

Jeżeli pojawią się jakieś problemy, służymy pomocą! Wszyscy nasi kursanci mogą zadzwonić na podany numer i uzyskać wsparcie w zakresie obsługi serwisu BBO. Postaramy się wtedy dokładnie wytłumaczyć wszystkie najważniejsze kwestie, aby sama rozgrywka przebiegała w sposób płynny i zrozumiały.

Dlaczego brydż przez internet to dobre rozwiązanie dla każdego?

Jak już zaznaczyliśmy, wielu naszych kursantów początkowo obawiało się uczestnictwa w zdalnych zajęciach i turniejach brydżowych. Jest to dość zrozumiałe, ponieważ przed pandemią stosunkowo niewiele osób miało do czynienia z grami karcianymi online. Jednakże szybko okazało się, że taka forma rozgrywki ma swoje zalety. Można tutaj wspomnieć choćby o wygodzie i szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Niemniej szczególnie ważnym czynnikiem jest prostota oraz możliwość łatwego korzystania z platformy BBO.

Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ niektóre osoby wciąż mogą uważać, że nie potrafią obsługiwać komputera wystarczająco dobrze, aby uczestniczyć w rozgrywkach brydżowych online. Natomiast nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że takie podejście jest z reguły błędne. Sama platforma BBO działa w bardzo przejrzysty sposób i nawet zupełnie niedoświadczone osoby szybko opanują najważniejsze funkcje. Jeżeli nawet pojawią się jakieś problemy, nasz poradnik oraz indywidualne wsparcie pomogą przezwyciężyć trudności natury technicznej!

Taka świadomość jest niezwykle istotna, ponieważ dynamiczny rozwój pandemii może jeszcze przed długi czas utrudniać organizację standardowych zajęć. Toteż każdy pasjonat gier karcianych powinien wejść w świat brydża online. W ten sposób można stale szlifować swoje umiejętności, a nawet je poszerzać dzięki ofercie internetowych szkoleń i warsztatów. Biorąc pod uwagę specyfikę obecnej sytuacji – innowacyjny brydż przez internet stanowi najlepszą alternatywę!

Podsumowanie

Pomimo początkowych trudności praktycznie wszyscy amatorzy brydża są w stanie opanować zdalny system rozgrywek. Internetowa platforma BBO umożliwia rozgrywanie partii brydża na standardowych zasadach, ale w bardziej wygodny i bezpieczny sposób. Jako szkoła brydża już od kilku miesięcy korzystamy z takiego rozwiązania. Zadowolenie naszych kursantów to dla nas najważniejszy dowód tego, że taka alternatywa po prostu się sprawdza. Dlatego zachęcamy do zarejestrowania konta w serwisie BBO i rozpoczęcia nowej przygody z brydżem przez internet 🙂

Zapraszamy również do lektury naszego poprzedniego tekstu, w którym przedstawiliśmy najważniejsze atuty brydża online.

Kliknij i naucz się brydża od 8 września!