BBO

By móc rozegrać rozdania na platformie BBO nie musimy instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, konieczne będzie jedynie posiadanie darmowego konta tej platformy. Część z nas takie konta już posiada, część dopiero je założy. Wszyskich chcących uczestniczyć w zajęciach bardzo proszę o wysłanie mi nazwy użytkownika (loginu) najpóźniej w trakcie części teoretycznej. Potrzebne będą one do odpowiedniego przygotowania stolików do gry.

Instrukcja założenia konta BBO:

1. Przejdź do strony Bridge Base Online klikając link bridgebase.com
2. Kliknij “Play bridge now”

3. Zaakceptuj warunki BBO klikając “I ACCEPT”.

4. Kliknij “Dołącz do nas! (Za darmo)”

5. Przyszła pora na założenie konta.

Obowiązkowo wypełnić trzeba pierwsze trzy pozycje:
– (1) nazwa użytkownika. Ograniczenia to: maksymalna długość nazwy 10 znaków i nie może się ona powtarzać z żadną utworzoną wcześniej przez innego użytkownika BBO. Wpisując nazwę dostaniemy od razu podpowiedź, czy taka nazwa została już użyta – gdy widzimy po prawej stronie napis “Available”, oznacza to że nazwa jest dostępna, gdy widzimy “Unavailable” niestety ktoś już tej nazwy używa i musimy wymyślić inną
– (2) hasło: maksymalna długość to 10 znaków
– (3) powtórka hasła. Wpisujemy dokładnie to samo hasło, które wpisaliśmy piętro wyżej
Pozostałe pola możemy zostawić niewypełnione, ale warto podać też (4) imię i nazwisko, żebyśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia:)
Następnie trzeba zgodzić się na warunki korzystania zaznaczając (5) kwadracik oraz kliknąć (6) “Zarejestruj się”
6. Zostaniemy wtedy przeniesieni już do platformy BBO, w której wspólnie zagramy w brydża:)

7. Mamy wiele różnych możliwości, by w brydża na BBO zagrać, proszę jednak poczekać na zaproszenie ode mnie, które wyślę po części teoretycznej. Wygląda ono tak:

8. Klikamy oczywiście “Tak” i automatycznie przenosimy się do stolika, przy którym toczyć będą się nasze gry.

Po utworzeniu konta, wyślij mi, proszę, swoją nazwę użytkownika poprzez poniższy formularz, SMS-em lub mailem. Będzie mi to bardzo potrzebne do zrobienia dla Ciebie rezerwacji!
Jak grać na BBO?

1. Przy stoliku umieszczonych jest standardowo 4 graczy. Nasza pozycja znajduje się na dole (1), niezależnie od tego czy zajmujemy pozycję N, E, S czy W. Zaraz po rozpoczęciu gry powinniśmy widzieć tu swoje 13 kart (2). Gracz, który aktualnie licytuje lub zagrywa kartę, ma podświetlone tło nazwy użytkownika na żółto (3). Pozostali 3 gracze, mają nazwy na szarym tle. Na środku widnieje okienko z dotychczasową licytacją (4).

2. Gdy nadejdzie nasza kolej na licytację, tło naszej nazwy podświetli się na żółto (1) oraz pojawi się okienko licytacyjne (2). By z niego skorzystać należy kliknąć “Pass” jeśli to jest nasz wybór lub kliknąć poziom licytacji na jakim chcemy licytować, po czym wyświetlą nam się dostępne miana (♠,,,,NT). Po kliknięciu poziomu i miana odzywka automatycznie zostanie zaakceptowana i wyświetlona pozostałym graczom w okienku dotychczasowej licytacji (3), tło naszej nazwy zmieni się na kolor szary, a szansę na licytację otrzyma kolejny gracz.

W razie problemów, zadzwoń do mnie! Chętnie pomogę.
609140150

3. Po fazie licytacji, czyli po trzecim pasie, automatycznie przejdziemy do fazy rozgrywki, a tło nazwy gracza który powinien wistować podświetli się na żółto
4. W trakcie gry możliwa jest rozmowa na czacie (1) z graczami naszego stolika. Po kliknięciu (2) możemy wybrać, czy chcemy wysłać wiadomość do kibiców, wszystkich użytkowników BBO pozostających bez gry (3), do wszystkich zgromadzonych przy naszym stole(4), czy wysłać wiadomość prywatną (5). Nie ma możliwości wysłania wiadomości prywatnej do naszego Partnera.

Udanej gry!