BBO

By móc rozegrać rozdania na platformie BBO nie musimy instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, konieczne będzie jedynie posiadanie darmowego konta tej platformy. Część z nas takie konta już posiada, część dopiero je założy. Wszyskich chcących uczestniczyć w turniejach, bardzo proszę o wysłanie mi nazwy użytkownika (loginu) najpóźniej godzinę przed turniejem.

Instrukcja założenia bezpłatnego konta BBO:

1. Przejdź do strony Bridge Base Online klikając link bridgebase.com
2. Kliknij “Play bridge now”

3. Jeżeli wyświetli się prośba, zaakceptuj warunki BBO klikając “I ACCEPT”. Jeżeli nie, przejdź do punktu kolejnego.

4. Wyświetli się nowe okno.

5. Kliknij “zarejestruj się”

4. Tu należy podać kilka podstawowych informacji: wybraną przez Ciebie nazwę użytkownika, Twój adres mailowy oraz wybrane przez Ciebie hasło (w celach sprawdzenia poprawności hasła wpisywane dwukrotnie).

5. Jeżeli wszystkie pozycje zostały uzupełnione poprawnie, uaktywni (zmieni kolor na niebieski) się przycisk “Next” (Dalej)

6. Co mogło pójść nie tak? Najczęstszą przyczyną jest wybranie zajętej już przez kogoś wcześniej nazwy użytkownika. Jeżeli po wpisaniu przez Ciebie nazwy, wyświetla się czerwony napis “Unavailable”, to znaczy, że musisz wybrać inną nazwę. Próbuj, aż ten napis zniknie! 🙂

7. Innymi problemami mogą być: źle wpisany adres mailowy (“E-mail” na czerwono) lub niejednakowo wpisane hasło (“Passwords do not match”).

8. Jeżeli wszystko się powiodło kliknąć należy niebieski przycisk “Next”.

9. Pojawi się miejsce do padania kilku dodatkowych informacji. Tu nic nie jest obowiązkowe, warto jednak podać chociażby imię 🙂

10. Zaznaczamy okienko zgody z regulaminem, po czym uaktywni się na niebiesko przycisk “Confirm” (Zatwierdź). Klikamy!

11. Do Twojej skrzynki pocztowej na podany adres mailowy w ciągu kilku minut powinien dotrzeć link aktywujący konto. Sprawdź więc pocztę i kliknij link w mailu od BBO. To potwierdzi adres mailowy i dokończy proces rejestracji.

12. Twoje konto jest aktywne! Wyślij mi mailowo swoją nazwę, tak żebym mógł zarezerwować dla Ciebie miejsce przy stoliku treningowym. Żeby zalogować się do BBO wracamy do punktu 1, czyli do głównej strony Bridge Base Online:

13. Kliknij “Play bridge now” po czym wypełnij wybrane przez Ciebie nazwę użytkownika i hasło. Kliknij następnie “Zaloguj”.

14. Mamy wiele różnych możliwości, by w brydża na BBO zagrać, proszę jednak poczekać na zaproszenie ode mnie, które wyślę po części teoretycznej. Wygląda ono tak:

15. Klikamy oczywiście “Tak” i automatycznie przenosimy się do stolika, przy którym toczyć będą się nasze gry.

Po utworzeniu konta, wyślij mi, proszę, swoją nazwę użytkownika poprzez poniższy formularz, SMS-em lub mailem. Będzie mi to bardzo potrzebne do zrobienia dla Ciebie rezerwacji!

[wpforms id=”692″ title=”false” description=”false”]

Jak grać na BBO?

1. Przy stoliku umieszczonych jest standardowo 4 graczy. Nasza pozycja znajduje się na dole (1), niezależnie od tego czy zajmujemy pozycję N, E, S czy W. Zaraz po rozpoczęciu gry powinniśmy widzieć tu swoje 13 kart (2). Gracz, który aktualnie licytuje lub zagrywa kartę, ma podświetlone tło nazwy użytkownika na żółto (3). Pozostali 3 gracze, mają nazwy na szarym tle. Na środku widnieje okienko z dotychczasową licytacją (4).

2. Gdy nadejdzie nasza kolej na licytację, tło naszej nazwy podświetli się na żółto (1) oraz pojawi się okienko licytacyjne (2). By z niego skorzystać należy kliknąć “Pass” jeśli to jest nasz wybór lub kliknąć poziom licytacji na jakim chcemy licytować, po czym wyświetlą nam się dostępne miana (♠,,,,NT). Po kliknięciu poziomu i miana odzywka automatycznie zostanie zaakceptowana i wyświetlona pozostałym graczom w okienku dotychczasowej licytacji (3), tło naszej nazwy zmieni się na kolor szary, a szansę na licytację otrzyma kolejny gracz.

W razie problemów, zadzwoń do mnie! Chętnie pomogę.
609140150

3. Po fazie licytacji, czyli po trzecim pasie, automatycznie przejdziemy do fazy rozgrywki, a tło nazwy gracza który powinien wistować podświetli się na żółto
4. W trakcie gry możliwa jest rozmowa na czacie (1) z graczami naszego stolika. Po kliknięciu (2) możemy wybrać, czy chcemy wysłać wiadomość do kibiców, wszystkich użytkowników BBO pozostających bez gry (3), do wszystkich zgromadzonych przy naszym stole(4), czy wysłać wiadomość prywatną (5). Nie ma możliwości wysłania wiadomości prywatnej do naszego Partnera.

Udanej gry!