Joanna z Moniką wygrywają na BBO 26 czerwca 2023

Nastąpiła zmiana zwycięzców! Do tej pory turnieje zdominowała Grażyna z Andrzejem jednak tym razem najlepsze okazały się Joanna (BBO: JoannaKier) oraz Monika (BBO: monzt). Jak na razie to nasz najliczniejszy turniej, który zgromadził na starcie 8 par! No dobrze, czy tym razem były ciekawe rozdania? Ależ oczywiście, popatrzmy :).

Ostatnio było troszkę o licytacji więc czas na obronę. Rozdanie 2 prezentuje ciekawy motyw obronny. Co powinniśmy zrobić po wiście partnerki Q♠️? Wist figurą obiecuje sekwens – czyli w tym przypadku oprócz Q♠️ partnerka powinna mieć jeszcze J♠️. W dodatku wistuje na kontrakt bezatutowy, więc zapewne z długiego koloru. Jeżeli dołożymy blotkę to dojdzie do zablokowania koloru pikowego! Dlatego ważne jest, żeby zabić figurę partnerki A♠️ lub K♠️ następnie zgrać drugi honor i kontynuować blotką pik. Tylko w taki sposób obronie uda się wziąć 5 lew w pikach.

Powyższy przykład jest podobny. Tutaj po wiście partnerki Q♠️ należy zabić figurę A♠️ i kontynuować 6♠️. Wyniki turnieju dostępne są tutaj.

Przemysław Kurzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *