Grażyna i Andrzej wygrywają na BBO 12 czerwca 2023

Ładna pogoda za oknem oznacza jedno, że wkraczamy już z przytupem w okres wakacyjny! A skoro okres wakacyjny tuż tuż to znaczy, że wystartowaliśmy z darmowymi turniejami par na platformie internetowej Bridge Base Online :). W inauguracyjnym turnieju wystartowało 6 par a najlepszymi okazali się Grażyna (BBO: Froga) i Andrzej (BBO: Andremichu).

Najlepszy rezultat (+9 impów) zwycięzcy osiągnęli w rozdaniu trzecim, gdzie jako jedyni osiągnęli kontrakt 4❤️, który Grażyna zrealizowała. Zastanówmy się jednak, co powinniśmy zalicytować z ręką Andrzeja po otwarciu licytacji przez naszą partnerkę odzywką 1❤️?

Po pierwsze zadajmy sobie pytanie co oznacza otwarcie naszej partnerki? Otwarcie 1❤️ powinno obiecywać minimum 12 punktów oraz minimum pięć kart w kolorze kierowym. Super! No to teraz pora na zrobienie bilansu rozdania (szacujemy ile mamy razem punktów). W naszej karcie widzimy 14 punktów. Jeżeli teraz do naszych 14 punktów dodamy minimalną liczbę jaką może mieć nasza partnerka to wyjdzie nam, że razem posiadamy co najmniej 26 punktów! No to pytanie kolejne – jaki kontrakt chcemy grać w rozdaniu? Końcówkę! Dlaczego zapytacie? Ponieważ końcówki w kolor starszy lub bez atu gramy jeżeli posiadamy razem co najmniej 25 punktów. No dobrze, dobrze – ale w co my zagramy? W kiery! Skoro partnerka ma co najmniej pięć kart w kierach a my mamy trzy karty to razem posiadamy fit w kolorze kierowym.

Co więc zalicytujemy? Tutaj sytuacja zależy już od tego jakie mamy uzgodnienia w parze – ktoś zalicytuje 3❤️, ktoś inny 4❤️ a bardziej zaawansowane osoby wybiorą pewnie inną drogę ;).

Wyniki turnieju dostępne są tutaj.

Przemysław Kurzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *