Beata z Anią wygrywają na BBO 29 czerwca 2023

Turnieje poniedziałkowe to nie wszystko! Właśnie wystartowaliśmy z turniejami czwartkowymi dla osób początkujących na platformie Bridge Base Online (BBO). Pierwszy turniej czwartkowy, który był za razem ostatnim turniejem w czerwcu wygrały Beata (BBO: toja10) oraz Anna (BBO:  AnnBeX). Dziewczyny wygrały turniej z wynikiem +13 impów! Zobaczmy jednak na ciekawe rozdanie licytacyjne.

Co należałoby zalicytować w powyższym rozdaniu z ręką gracza E po otwarciu partnera 1🔶? Zerknijmy dokładnie na tę kartę.

Po pierwsze – karta jest fantastyczna! Po drugie nasz partner otworzył licytację – jest genialnie! Odzywkę, którą powinniśmy zalicytować powinna być odzywka mówiąca: Partnerze, mamy razem wystarczającą liczbę punktów na końcówkę! Taką odzywką będzie właśnie 2❤️. Znaczenie tej odzywki to: 5+❤️, 13+PC. Jest to odzywka forsująca do końcówki. W sytuacji kiedy nasz partner otworzy licytację na poziomie 1 a my mamy bardzo silną kartę z co najmniej pięciokartowym kolorem – licytujemy ten kolor z przeskokiem. Licytacja powinna wyglądać mniej więcej tak jak poniżej.

Pamiętajmy, że po odzywce 2❤️ jak powyżej żaden z graczy nie może spasować w trakcie licytacji do momentu gdy nie zostanie osiągnięta co najmniej końcówka! Co prawda w rozdaniu uda się wziąć 12 a nawet 13 lew lecz dla graczy początkujących nie jest to łatwe rozdanie do wylicytowania. Gracze zaawansowani powinni sobie poradzić stosując cue-bidy oraz blackwooda. Wyniki turnieju dostępne są tutaj.

Z racji, że był to ostatni turniej czerwcowy poznaliśmy rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej. Podium czerwcowej klasyfikacji generalnej wygląda następująco:

  • miejsce 1 (eq aequo): Grażyna (BBO: Froga) i Andrzej (BBO: Andremichu)
  • miejsce 3: Joanna (BBO: Kenna76)

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w lipcowych turniejach! Startujemy już w poniedziałek, 3 lipca o 17:30!

Przemysław Kurzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *