Rozgrzewka przed Akademickimi Mistrzostwami Polski

Ostatni czas to przygotowania naszych instruktorów na zbliżające się już niedługo Akademickie Mistrzostwa Polski. Musimy Wam powiedzieć, że przygotowania idą bardzo dobrze!

Pierwsze medale przez naszych zawodników zostały zdobyte już podczas turnieju par w Akademickich Mistrzostwach Małopolski rozgrywanych w połowie marca. W turnieju par Paweł Skrzypek w parze z Krzysztofem Makięłą skończyli zmagania na drugim miejscu natomiast Marta Kreis i Marek Dzierżawa na wysokim piątym miejscu. Wyniki można zobaczyć tutaj.

Niedawno bo 15 kwietnia odbył się turniej drużynowy AMM w którym również nasi zawodnicy odnieśli nie lada sukcesy. Zmagania wygrała drużyna Akademia Górniczo-Hutnicza 4 w składzie której grał nasz zawodnik Przemysław Kurzak w parze z Aleksandrą Byrą. Miejsce na ostatnim stopniu podium zajęła drużyna Akademia Górniczo-Hutnicza 7 w skład której wchodziło troje naszych reprezentantów: Marta Kreis, Marek Dzierżawa oraz Paweł Skrzypek grający z partnerem Bartłomiejem Słupikiem. Więcej zdjęć można znaleźć tutaj. Końcowe rezultaty dostępne są tutaj.

Dzień później bo 16 kwietnia mieliśmy kolejną okazję do świętowania sukcesów podczas Mistrzostw Małopolski Teamów BAM. To taki turniej drużynowy, który swoją charakterystyką przypomina turniej o zapis maksymalny (popularne “maksy”). Osiągnięte rezultaty wynoszą odpowiednio: 2, 1 lub 0 punktów. Maksymalną liczbę otrzymamy za wygrane rozdanie (różnica minimum 10 punktów w zapisie), 1 punkt otrzymamy za identycznie osiągnięte wyniki na obu stołach a 0 punktów otrzymamy gdy przeciwnik osiągnął lepszy rezultat. Koniec gadania, zerknijmy na wyniki! Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna o nazwie Barak oBAMa w składzie której grał Przemysław Kurzak. Tuż za podium uplasowała się drużyna 13/52 w której występował Paweł Skrzypek. Dobre, 10 miejsce zajęła drużyna 4xM w której wystąpili Marta Kreis i Marek Dzierżawa. Szczegółowe wyniki tutaj.

Zmagania podczas AMPów rozgrywanych w Katowicach w dniach 28-30.04.2023 będzie można śledzić bezpośrednio na stronie wydarzenia. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia przy brydżowym stoliku! Do boju Król Kier!