Partyjka brydża – połącz przyjemne z pożytecznym

partyjka brydża przyjemne z pożytecznym

Partyjka brydża – połącz przyjemne z pożytecznym

Rozgrywanie towarzyskich partyjek brydża było niegdyś jedną z popularniejszych form spędzania wolnego czasu. Choć w dzisiejszym świecie gry karciane stały się nieco bardziej niszową rozrywką, wciąż warto o nich pamiętać. Dlaczego? Ponieważ brydż jest wręcz doskonałym przykładem gry, która pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym. Najnowsze badania wskazują, że taka forma spędzania wolnego czasu może być wręcz zbawienna dla naszego zdrowia. Co więc przemawia na korzyść brydża?

Zaangażuj swój umysł!

Stres jest bez wątpienia jedną z plag XXI wieku. Oczywiście u każdego z nas może on mieć inne podłoże. Jednakże dla większości osób to praca stanowi główną przyczynę stresu. Problem związany z pracą polega na tym, że stres dotyka nas również już po jej zakończeniu. Wielu ludzi po powrocie do domu zaczyna podświadomie myśleć o kolejnym dniu w pracy i czekających obowiązkach. Przez to znalezienie chwili prawdziwego wytchnienia może okazać się nie lada wyzwaniem…

Na szczęście tutaj z pomocą przychodzi wspomniana partyjka brydża. Ta konkretna gra karciana będzie idealnym wyborem dla osób zapracowanych. Wszystko ze względu na specyfikę brydża, gdyż jest to gra, która wymaga sporego zaanagażowania umysłu. Jeżeli więc ktoś naprawdę skoncentruje się na rozgrywce, zapewne przestanie w końcu rozmyślać o czekającej pracy i innych problemach. Pod tym względem brydż sprawdza się wręcz doskonale.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że niepozorna partyjka brydża stanowi świetny trening dla naszego umysłu. Poza koncentracją każdy brydżysta musi bowiem wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, przewidywania oraz zapamiętywania. Tym samym regularna gra pozwala na poprawianie formy umysłu przez wiele lat!

Skorzystaj z okazji i spotkaj się ze znajomymi!

Fundamentalna zasada brydża głosi, że rozegranie pełnej partii wymaga obecności przynajmniej czterech graczy. Taki wymóg jest więc doskonałą okazją do zorganizowania wspólnej posiadówki ze znajomymi.

Możliwość wspólnego spędzania czasu ze znajomymi to kolejny ważny atut brydża. Spotkania tego typu są odskocznią od codziennej rutyny i standardowych obowiązków. Co więcej, wspólna rozrywka pozwala na odnowienie tych kontaktów, które podupadły na skutek braku wolnego czasu.

Co jednak możesz zrobić w sytuacji, gdy Twoi znajomi nie są pasjonatami brydża? Wtedy najlepszym wyborem będzie zapisanie się do szkoły brydża. Nasz ośrodek organizuje wewnętrzne rozgrywki oraz warsztaty dotyczące nauki gry w brydża na wszystkich poziomach zaawansowania. Jest więc to ciekawa alternatywa dla osób, które przy okazji chciałyby poprawić swoje umiejętności, a także dla tych którzy chcą poznać zasady. Dlatego już teraz zachęcamy do bliższego poznania nas i naszej oferty!

Złapałeś bakcyla i potrzebujesz wyzwania? W takim razie możesz rozważyć rozgrywki amatorskie lub nawet wstąpienie do Polskiego Związku Brydża Sportowego. Jest to w pełni profesjonalna organizacja, która umożliwi Ci start w oficjalnych turniejach. Dzięki temu będziesz mógł stale rozwijać swoje umiejętności i nieustannie poznawać nowych ludzi.

Postaw na chwilę kreatywnego relaksu!

Brydż, podobnie jak inne gry karciane, to naprawdę znakomity sposób spędzania wolnych chwil. Nie jest to zwykły „zapychacz czasu”, lecz interesująca gra, która dodatkowo niesie ze sobą istotne korzyści zdrowotne. Dlatego naprawdę warto spróbować swoich sił przy stole brydżowym.

W dzisiejszych czasach coraz powszechniejszym zjawiskiem staje się tzw. brain fog. Tym terminem określa się czasowe pogorszenie zdolności umysłowych. Ta coraz częściej spotykana przypadłość może skutkować: gorszą pamięcią, podejmowaniem błędnych decyzji lub brakiem koncentracji. Niestety, brain fog często wynika ze stresu. Nasz mózg jest bowiem wystawiony każdego dnia na działanie setek bodźców i czynników zewnętrznych. Z tego względu należy pamiętać o tym, że chwile relaksu w codziennym biegu są kluczowe dla zachowania zdrowia.

Niestety, spora część osób w wolnych chwilach decyduje się na „relaks” w postaci np. oglądania telewizji. Jednakże takie czynności w żaden sposób nie angażują kreatywnej części naszego mózgu. Tymczasem brydż pobudza te obszary do naprawdę intensywnej pracy. Pod tym względem jest więc to lepsza i zdrowsza alternatywa dla naszej kondycji umysłowej.

Przede wszystkim – spróbuj!

Jak widzisz, partyjka brydża jest nie tylko formą rozrywki, ale także sposobem na zadbanie o zdrowie. Naukowcy wskazują, że idealnym rozwiązaniem dla naszego organizmu byłoby łączenie aktywności fizycznej z wysiłkiem umysłowym. Jeżeli więc uprawiasz jakiś sport, dołączenie do tego np. partyjki brydża jest doskonałym pomysłem!

Jednak te wszystkie zalety nie będą miały większego znaczenia, jeśli po przeczytaniu tego artykułu zapomnisz o wszystkim. W dzisiejszym świecie ludzie mają tendencję do odkładania wielu spraw na później. Dlatego spraw sobie wyjątek od tej reguły i spróbuj swoich sił w brydżu już teraz! Być może to właśnie gry karciane staną się dla Ciebie perfekcyjną metodą na spędzanie wolnego czasu.

Podsumowanie

Brydż wśród graczy cieszy się mianem idealnego połączenia przyjemnego z pożytecznym. Jednak tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z korzyści zdrowotnych, które można dzięki niemu osiągnąć. Regularna gra w brydża stanowi nieocenione wsparcie dla naszej kondycji umysłowej. Warto więc polecić tę grę wszystkim osobom, którym zależy na zachowaniu pełnej sprawności umysłowej przez długie lata.

Kliknij i naucz się brydża od 8 września!