Często zadawane pytania

Oto lista kilku pytań i wątpliwości, które mogą Cię trapić. Kliknij, by uzyskać odpowiedź.

Kto może grać w brydża?+
W brydża grać może każdy. Grają lekarze, inżynierowie, mechanicy, nauczyciele, sportowcy i artyści. Przy brydżowym stoliku spotkać można przedstawicieli każdej profesji.
Jakie są ograniczenia wiekowe?+
Ograniczeń wiekowych nie ma absolutnie żadnych! Niech przykładem będą tu Michał i Zbyszek – nasi kursanci. Michał, gdy zaczynał swoją przygodę z nami, miał 12 lat, a Zbyszek nasz regularny gracz skończył w tym roku lat 91.
Nigdy wcześniej nie grałem(am) w brydża, ani jakąkolwiek inną grę karcianą +
To świetnie! Wszystkim się zajmiemy i wytłumaczymy, a fakt że jesteś karcianym nowicjuszem może okazać się bardzo dobrą wiadomością i ułatwieniem, ponieważ nie masz wpojonych błędnych nawyków brydżowych, z którymi musielibyśmy popracować. Wybierz kurs od podstaw i poznaj uroki oraz korzyści płynące z tej fantastycznej gry i niczym się nie przejmuj.
Boję się, że do brydża się nie nadaję +
Nadajesz się!:) Brydż to gra dla każdego, komu przedstawi się jego reguły w odpowiedni sposób. Pozwól nam to udowodnić, a tak jak my, pokochasz grę i poznasz swoją nową pasję
Boję się, że sobie nie poradzę+
Indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć połączone z dużą cierpliwością trenera sprawiają, że te obawy są zupełnie niepotrzebne. Naszym zadaniem jest stworzenie komfortowych warunków do nauki brydża i upewnienie się, że wszystko jest jasne i zrozumiałem. Gdy tak nie jest, próbujemy wytłumaczyć daną kwestię w nieco inny sposób, tak by trafić do każdego zawodnika.
Jakie korzyści odniosę zaczynając swoją przygodę z brydżem?+
Lista jest bardzo długa, a kilkoma najważniejszymi wartościami są m.in.:
– dobra zabawa
– nowe znajomości i czas spędzany ze świetnymi ludźmi
– trening umysłu i jego długowieczność
Więcej przeczytać można w naszym artykule www.krolkier.pl/10-powodow-dla-ktorych-warto-grac-w-brydza/
Zasady wydają się zbyt trudne i zawiłe+
Faktycznie zasady brydża są całkiem zawiłe. Dlatego też przygotowaliśmy specjalny program nauki, podczas którego kolejne zasady wprowadzane są stopniowo, krok po kroku, dopiero po utrwaleniu i przećwiczeniu tych wcześniej poznanych. Dzieję się to tak by samo poznawanie reguł było przyjemną zabawą i nie sprawiało kłopotu.
Czy brydż to hazard?+
Nie, brydż nie ma nic wspólnego z hazardem. Być może mylne skojarzenie gry za pomocą kart, jaką jest brydż, z pokerem przyczyniło się do tego mylnego postrzegania naszej gry.
Czy do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie?+
Tak, wszystko postaramy się nadrobić, choć oczywiście sugerujemy dołączyć jak najszybciej 🙂
Nie wszystkie terminy mi odpowiadają. Czy muszę być na wszystkich kolejnych zajęciach? +
Wszystko postaramy się nadrobić, a te opuszczone przez Ciebie spotkania nie uszczuplą Twojego pakietu zajęć do wykorzystania
Czy na zajęcia mogę przyjść w pojedynkę, czy koniecznie z partnerem?+
Nie będzie najmniejszego problemu, jeśli przyjdziesz sam. W trakcie naszych zajęć pomożemy dobrać się w pary, w których będziesz czuć się komfortowo.

Masz inne pytania lub chcesz się zapisać? Daj nam znać!

[wpforms id=”426″ title=”false” description=”false”]