10 powodów dla których warto grać w brydża

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego warto rozpocząć swoją przygodę z brydżem?

Oto nasze 10 powodów.

1. Świetna rozrywka


Ze wszystkich powodów, dla których warto nauczyć się gry w brydża, najważniejszym jest ten, że brydż jest po prostu genialną rozrywką. Oferuje dreszczyk emocji, walory gry w szachy i sportową rywalizację, a wszystko to w towarzyskim otoczeniu, w którym jesteś uczestnikiem, a nie tylko widzem. Każda sesja pozwala przetestować siebie i poczuć spełnienie, gdy znajdziesz udaną licytację lub rozgrywkę.

2. Poznawanie nowych ludzi

Jako że brydż jest grą niesamowicie towarzyską, poznawanie wielu fantastycznych osób przy brydżowym stoliku dzieje się naturalnie i wręcz samoczynnie. Nasza gra to spotkania przyjaciół poznanych podczas wspólnego rozwiązywania karcianych zagadek.

3. Zdrowie i trening umysłu

Regularne granie w brydża doskonale wpływa na kondycję i funkcjonowanie naszego umysłu. Badania amerykańskich naukowców udowadniają wśród brydżystów także wzmocnienie działania układu immunologicznego i tym samym znacznie zmniejsza ryzyko występowania m.in. choroby Alzheimera.

„Wiele gier zapewnia zabawę, ale brydż trzyma cię w formie. Ćwiczy twój umysł. Twój umysł może rdzewieć, wiesz, ale brydż zapobiega powstawaniu rdzy.”
– Omar Sharif

Trenuj swój mózg jak mięśnie, bo podobnie jak one, nietrenowany powoli zanika.

4. Rozwój dodatkowych umiejętności

Gra w brydża to także nieustanny trening pamięci, logicznego i strategicznego myślenia. Poprawia się koncentracja i umiejętność współpracy w grupie. Coraz częściej gra w brydża stosowana jest jako trening umiejętności biznesowych, a Bill Gates umieścił brydża na liście 10 rzeczy, które pomogły mu odnieść sukces.

5. Wyzwania

W tej grze co chwilę stajemy przed umysłowymi wyzwaniami. A ile radości sprawia ich pokonywanie!

6. Emocje

Kto nigdy nie rozgrywał napiętego szlemika z kontrą, nie ma pojęcia jak emocjonująca potrafi być gra w karty! Wypieki na twarzy gwarantowane:)

7. Hobby

Kto rozegra choć kilka rozdań, zdobędzie wartościową pasję na lata.

„Brydż jest tak sensacyjną grą, że nie miałbym nic przeciwko przebywaniu w więzieniu, gdybym miał trzech kolegów z celi, którzy są przyzwoitymi graczami i którzy byliby gotowi utrzymywać grę przez 24 godziny na dobę.”
– Warren Buffett

8. Gra dla wszystkich

W brydża grać mogą i grają wszyscy – dzieci i seniorzy, chłopcy i dziewczynki, duzi i mali, biedni i bogaci. Tu nie ma żadnych ograniczeń.

9. Prestiż

“Gram w brydża” – to po prostu brzmi dumnie.

10. Grać można wszędzie

Jako że do gry wystarczy jedynie zwykła talia kart, grać można wszędzie – w pociągu, na plaży, podczas rodzinnego spotkania w domu.

Już wkrótce spotkamy się w Krakowie!